دانلود پاورپوینت مكاتب روانشناسی جهت رشته روانشناسی و علوم تربیتی در قالب 94 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

لامارك، بر تغيير شكل بدن حيوان از طريق تلاش ارگانيسم براي تطبيق خويش با محيط تأكيد مي‌ورزيد. فسيل‌ها و استخوان‌هاي كشف شده از حيواناتي كه قبلا مي‌زيسته و هم‌اكنون ناپديد شده‌اند و انواع ديگري از موجودات و أشكال تازه‌اي از حيات، اين فكر را تقويت مي‌نمود كه اشكال حيات ثابت نيست، و دستخوش تغيير و تبديل مي‌باشد و تمام طبيعت احتمالاً نتيجه تغييري پيوسته است.

 

 

داروين معتقد بود، اين تغييرپذيري ، خودبه‌خودي و تابع توارث است. نتيجه انتخاب طبيعي در طبيعت، بقاء اُرگانيسم‌هايي است كه بهترين سازگاري و انطباق را با محيط زيست خود دارند. ارگانيسم‌هايي كه چنين نيستند، از بين مي‌روند. او به‌وجود تنازع دائمي براي بقا در طبيعت، اعتقاد داشت و  مي‌گفت ارگانيسم‌هايي كه باقي مي‌مانند سازگاري موفقيت‌آميزي با مشكلات محيط برقرار مي‌سازند. اين ارگانيسم‌ها، مهارت‌ها يا امتيازاتي را كه به آنها اجازه بقا داده است، به فرزندان خويش منتقل مي‌كنند و چون تغيير، قانون ديگري از وراثت است، لاجرم فرزندان بين خود اختلاف نشان خواهند داد، برخي از فرزندان، توانايي‌ها به‌دست مي‌آورند و رشد مي‌دهند كه از توانايي‌هاي والدين آنها، براي بقا سودمندتر است، اين خصوصيات براي بقاء به كار مي‌رود و در جريان آن نسل‌ها ممكن است تغييرات بزرگي در شكل‌شان بوجود آيد.