دانلود پاورپوینت روانشناسی مدیریت ارتباط با مشتری جهت رشته کاریابی و کارآفرینی در قالب 110 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

 

سازمان ها برای بقا و دوام خود می بایست همواره از وضعیت محصولات و خدمات در بازار از لحاظ میزان فروش، علل شکست یا موفقیت محصول یا خدمات خود در مقابل رقبا، نگرش مشتریان نسبت به محصول یا خدمات سازمان، فرصت های جدید بازار، نیازهای آتی مشتریان و... اطلاعات کسب کنند و این کار از طریق فعالیت های بازاریابی انجام می گیرد.
 

 

 

چون امروزه سازمانها از روش های پیچیده تر بازاریابی استفاده می کنند و هر روز به تعداد شرکت های رقیب افزوده می شود باید درباره اثربخشی راهها، روشها و ابزارهای بازاریابی اطلاعات بیشتری به دست آورد. تغییرات محیطی سریع نیز باعث شده تا ضرورت استفاده از اطلاعات بازاریابی بیش از پیش شود.

 

 

 

بازاریابی یک هنر است که هر کس به میزان بیشتری از آن مطلع باشد و بهتر از آن استفاده کند موفق تر است.  در تحقیقات بازاریابی درباره توان بالقوه بازار، سهم بازار، میزان رضایت مشتری، میزان پایگاه و جایگاه در بازار، رفتار خریدار و همچنین شیوه های قیمت گذاری، نوع محصول، توزیع و ترویج و گسترش فروش و نوع فعالیت رقبا مطالعه و تحقیق می شود.