هدف از این تحقیق بررسی بورس و تاریخچه مختصری از آن با فرمت docx در قالب 42 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

2-1) مقدمه

2-2) تاریخچه مختصری از بورس  در جهان

2-3) تاریخچه مختصری از بورس ایران

2-4) تعریف بورس

2-5) موجودی مواد و کالا

2-6) ارزشیابی موجودی کالا

2-7) مبانی ارزیابی موجودیها

2-8) گردش موجودی کالا

2-9) دوره گردش موجودیها

2-10) دوره وصول مطالبات

2-11) نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام

2-12) دوره واریز بستانکاران

2-13) هزینه­های قابل قبول مالیاتی

2-14) هزینه­های توزیع و فروش و اداری و عمومی

2-15) سرمایه در گردش

2-16) مدیریت سرمایه در گردش

2-17) پيشينه تحقيق

منابع

 

 

 

بورس اوراق بهادار به معنی بازار متشکل و رسمی سرمایه است که در آن سهام شرکت­ها یا اوراق دولتی تحت ضوابط و مقررات خاصی مورد معامله قرار می­گیرد (خواجه و فیضی،1386، 183). بورس اوراق بهادار محل جمع­آوری نقدینگی موجود یا پس­اندازهای راکد برای سرمایه­گذاری در پروژه­های بلندمدت است. سرمایه­گذاری تعاریف متفاوتی را در خود جای داده است و در معنای اقتصادی آن عبارت است از مخارجی که صرف افزایش یا ذخیره سرمایه می­گردد. اما مفهوم فراگیر آن در بازار اوراق بهادار به صورت زیر آمده است: ((سرمایه­گذاری تصمیم است که بر اساس آن سرمایه­گذار مصرف کنونی خود را در ازای به­دست آوردن مصرف بیش­تر در آینده به تأخیر می­اندازد)).

 

 

 

سرمایه­گذار با خرید یک ورقه اوراق بهادار ریسک می­پذیرد و بازده به­دست می­آورد. پس می­توان چنین اذعان نمود که مهم­ترین عوامل مؤثر در تصمیم­گیری برای خرید اوراق بهادار بازده و ریسک در مقایسه با سایر فرصت­های تصمیم­گیری برای خرید اوراق بهادار بازده و ریسک آن در مقایسه با سایر فرصت­های سرمایه­گذاری است. یک سرمایه­گذار منطقی از میان اوراق بهادار، اوراقی را انتخاب می­کند که در صورت داشتن ریسک مساوی، سود بیش­تری داشته باشد و یا در صورت داشتن بازده­های مساوی، اوراقی را انتخاب می­کند که ریسک کمتری را دارا باشد.