دانلود پاورپوینت ورزش همگانی چیست؟ جهت رشته تربیت بدنی در 22 اسلاید و با فرمت pptx  بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

 

ساده ترین تعریف این است که، ورزش همگانی پرداختن عامه مردم به ورزش حتی در زمانی کوتاه با توجه به امکانات موجود و شرایط افراد است.این ورزش ها شامل ورزش هایی از جمله پیاده روی، دوچرخه سواری، کوهپیمایی، دوهای عمومی و ورزش های بومی و محلی است.

 

کمیته ورزش و اوقات فراغت اولین بار در سال 1964 میلادی به ابتکار پروفسور لیزلوت دیم در کالج فدرال آلمان تاسیس شد و تعلیم و تربیت دست‌اندرکاران ورزشی آن کشور را آغاز کرد. اغلب متخصصان فعلی آلمان از دانش‌آموختگان این کالج هستند.پیش از این در سال 1953 نتیجه مربوط به اوقات فراغت نشان می داد که جواناندر اوقات فراغت خود، بیشترین اولویت را به ورزش و فعالیت هایتفریحی می دهند.

 

فعاليتي است كه نياز به مهارت خاص يا اراده‌اي قوي ندارد و هر كس مي‌تواند با توجه به علاقه‌مندي و هدف مورد نظرش در آن شركت كند.شركت در فعالیتی ورزشي كه انسان آنرا كاملاً آزادانه انتخاب كرده باشد. تأمين سلامتي و بهبود زندگي همة انسان‌ها به وسيله ورزش با كم‌هزينه‌ترين برنامه‌هاست.

 

 

 

 


فهرست مطالب:
ورزش همگانی
نگرش به سوی ورزش های قهرمانی
نگرش به سوی ورزش های همگانی
سير تاريخي ورزش‌هاي همگاني
تاریخچه ورزش همگانی
دلایل گرایش مردم به ورزش همگانی در کشورهای مختلف جهان
موضوع مورد تأكيد اکثر کشورهای پیشرفته جهان
نبود یک فهم مشترک از ورزش همگانی
لايه هاي تغييردر شیوه ورزش کردن مردم
عوامل موثر بر مشارکت افراد در ورزش همگانی                  
ورزش همگانی در سایر کشورها
توسعه ورزش همگانی در انگلستان
توسعه ورزش همگانی در اتریش
توسعه ورزش همگانی در لهستان
توسعه ورزش همگانی در فرانسه
انگیزه های مردم جهت شرکت در ورزش همگانی
سلسله مراتب اهمیت موانع مشارکت ورزشی
چه باید کرد؟