هدف از این تحقیق بررسی بازار و فرضیه ی کارایی آن با فرمت docx در قالب 25 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

2-9- فرضیه کارایی بازار

2-9-1 در دنیای مالی، سه نوع كارایی در بازار سرمایه وجود دارد

2-9-2 روش های آزمون کارایی بازار

2-9-3 ویژگی‌های بازار كارا

2-9-4 شواهد تجربی عدم تأیید كارایی بازار

2-10- مدل بازخورد

2-12- سرمایه گذاران منطقی در مقابل سرمایه گذاران عادی

2-13- راهبردهای سرمایه گذاری در وضعیت بیقاعدگی

2-13-1 راهبرد معکوس

2-13-2 اهداف راهبرد معکوس

2-13-3 کاربردهای راهبرد معکوس

2-13-4 عوامل موثر بر راهبرد معکوس

2-13-4-1 اندازه

2-13-4-2 میزان پوشش تحلیلگران

2-13-4-3 نسبت ارزش دفتری به ارزش بازار

2-13-4-4 حجم معاملات

2-13-5 راهبرد توالی

2-14- مقایسه دو راهبرد معکوس و راهبرد توالی

2-15-پیشینه پژوهش

منابع

 

 

 

فرضیه بازار کار یک مفهوم اصلی در سرمایه‌گذاری است و مفهومی است که کانون اصلی علوم مختلف طی 30 سال بوده است. فاما بازار کارآ را بازاری می‌داند که در آن تمام اطلاعات موجود در مورد قیمت بازار منعکس می‌شود. او می‌گوید بازارها می‌توانند در سه سطح مختلف ضعیف، نیمه قوی و قوی کارا یا موثر ‌باشند. اگر بازاری کارا و ضعیف باشد، سرمایه‌گذار نمی‌تواند از اطلاعات مربوط به قیمت از جمله اطلاعات درآمد گذشته نفع ببرد. کارایی یا راندمان از نوع نیمه قوی سوددهی را از هر نوع اطلاع رسانی عمومی مثل اعلام اخبار مستثنی می‌کند. در نهایت اگر بازار کارا، قوی باشد، اطلاعات داخلی باید قیمت را در برگیرد به طوری که نمی‌توان از آن سود یا نفع برد. به طور خلاصه اگر بازاری کارا باشد، سرمایه‌گذار نمی‌تواند امیدوار باشد تا بهتر از بازار عمل کند. جنسن این بیانیه را این‌گونه تعریف می‌کند بازار در صورتی کارا است که احتمال ایجاد سود اقتصادی وجود نداشته باشد، سود اقتصادی درآمدی است که دارای ریسک و هزینه افزوده می‌باشد. اتفاق آرای عمومی این است که بازارها باید کارا و از نوع نیمه قوی باشند (کاهان، 2010).

 

 

 

در نظریه بازار کارا فرض بر این است که سرمایه­گذاران اطلاعات منتشر شده شرکت­ها را به سرعت و به درستی دریافت کرده و بر اساس آخرین اطلاعات، راهبردهای معاملاتی خود را شکل می­دهند و به همین علت این اطلاعات، به سرعت در قیمت سهام شرکت جذب می­شود. ضمناً واکنش سرمایه­گذاران به اطلاعات عقلایی بوده و این عقلانیت هم بر سرعت جذب اطلاعات و هم بر نحوه تحلیل سرمایه­گذاران از اطلاعات منتشر شده اثر می­گذارد، به همین علت فرصت­های آربیتراتژی به سرعت از بین رفته و قیمت­های تعادلی جدید شکل می­گیرند (سعیدی 1390، 7).