لجستیک چیست؟

 

در حوزه حمل و نقل، لجستیک و زنجیره تأمین از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و اخیرا مشاهده ی متداول عناوینی نظیر “مدیریت زنجیره تأمین”، “لجستیک ناب”، “لجستیک حمل و نقل”، “شرکت های خدمات امور لجستیکی”، “لجستیک معکوس”، “انجمن لجستیک و زنجیره تأمین”، “کنفرانس ملی لجستیک و زنجیره تأمین” در کنفرانس ها و همایش های اقتصادی اثباتگر افزایش اهمیت آنها می باشد.

 


لجستیک چیست؟

اگر بخواهیم از نظر انجمن مدیریت لجستیک، مفهوم لجستیک را بیان کنیم، می توان آن را بخشی از فرآیند زنجیره عرضه نامید که مسئولیت انبار کردن کالاها، ارائه خدمات و اطلاعات مربوطه را از نقطه تولید تا مصرف کالا به عهده دارد. هدف اصلی از این فرآیند نیز برآورده کردن نیازهای مشتریان می باشد.

لجستیک با نام های دیگری چون آماد و یا آمادگاری شناخته می شود. در کل می توان مدیریت جریان کالا، اطلاعات و یا هر منابع دیگری را از نقطه تولید تا مصرف، لجستیک نامید. لجستیک سه ویژگی اساسی دارد که عبارتند از:

صرفه جویی بالا در هزینه ها
کسب رضایت مشتری و افزایش فروش
عامل موثر در کسب برتری رقابتی در بازار

 


انواع لجستیک

در تقسیم بندی کلی، لجستیک به دو نوع اصلی تقسیم می شود؛ لجستیک کلان و لجستیک خرد. این دو دسته به ترتیب در حوزه اقتصاد کلان و اقتصاد خرد قرار می گیرند.

لجستیک کلان به مقولاتی همچون، لجستیک بین الملل، لجستیک ملی، لجستیک تجاری و … می پردازد.

لجستیک خرد نیز بیشتر به لجستیک کارخانه و شرکت می پردازد که خود به چهار دسته تقسیم می شود؛ لجستیک مقدم، لجستیک درونکارخانه، لجستیک تالی یا بیرونی و لجستیک معکوس.

 


مزایای بکارگیری دانش لجستیک و مدیریت زنجیره تأمین

موجودی های کمتر
بهره­وری بالاتر
چابکی بیشتر
موعدهای تحویل کوتاه تر
سود بالاتر
رعایت بیشتر حقوق مشتری
وجود موجودی وقت انباشته به مقدار صحیح
قابلیت مشاهده و ردگیری اتفاقات
کاهش هزینه ها
افزایش خدمت دهی به مصرف کنندگان
ایجاد مزایای رقابتی
تعامل نزدیکتر با تأمین کنندگان
ایجاد فرصت برای خرید مقادیر زیاد با هزینه کمتر
ایجاد مرجع پاسخگویی
توانایی اجرای دقیق سیستم ها به صورت ترکیبی

 


موانع توسعه لجستیک و مدیریت زنجیره های تأمین در کشور


با این حال موانع و مشکلات متنوعی سر راه توسعه لجستیک و مدیریت زنجیره تأمین در کشورها وجود دارند که با استناد به گزارش بانک جهانی به چند نمونه از آن اشاره می کنیم:

زیرساخت های ناکافی و ضعیف حمل و نقل
زیرساخت های ناکافی مخابراتی
وسایل حمل و نقل فرسوده و ناکافی
شبکه جاده ای ناکافی
انبارهای ناکافی
شبکه راه آهن اندک و قدیمی
چالش های اقتصادی
درک ضعیف از اقتصاد رقابتی
بازار کوچک داخلی و کمبود اطلاعات در بازار
سیستم بانکی ناکارآمد و نرخ های بالای بهره
ناکارآمدی نظام مالیاتی
چالش های مدیریتی
عدم انعطاف پذیری در سیستم
کمبود نیروی انسانی متخصص و صلاحیت دار

 


لجستیک در صنایع مختلف

با توجه به گسترش فعالیت های صنعتی و بازرگانی کشورهای مختلف جهان در می یابیم که پیشرفت و توسعه روزانه به دقتی بالا در کلیه ابعاد تأمین، تولید و توزیع نیازمند است. مطالعات تجربه جهانی در این زمینه ها، نقش مدیریت زنجیره تأمین و لجستیک را بسیار برجسته می نماید.

بخش مهمی از محصولات و خدمات مرتبط با لجستیک در حوزه های زیر تعریف می شوند:

سیستم ها و تجهیزات حمل و نقل بار
فناوری ها و سیستم های ذخیره سازی و انبارش
فناوری های حمل و نقل بار خشک، بار مایع و بار فله ای
خدمات و فناوری های لجستیک مواد خطرناک، دارای ریسک و خاص
انواع مختلف سیستم های کنترل
سیستم های و نرم افزارهای مدیریت حمل و نقل و مدیریت انبار

 


بدین ترتیب فعالان عرصه حمل و نقل را می توان از شاخص ترین فعالان عرصه لجستیک دانست.

همچنین بخشی از محصولات و خدمات مرتبط با مدیریت زنجیره تامین در حوزه بسته بندی مواد و محصولات جهت انتقال، توزیع و فروش قرار دارند. بدین ترتیب فعالان حوزه بسته بندی نیز جز مهمترین فعالان عرصه لجستیک و خدمات زنجیره تامین به شمار می آیند.

 


لجستیک نظامی

در نبرد و جنگ ها، مسائل لجستیکی غالبا نقش مهمی در تصمیم گیری در مورد نتیجه کلی جنگ ایفا می کنند. لجستیک نظامی شامل برنامه ریزی و اجرای حرکت و نگهداری نیروی مسلح می باشد. ابعاد عملیات نظامی نیز با مسایل زیر در ارتباط است:

طراحی، توسعه، کسب، ذخیره، توزیع، نگهداری، تخلیه و جابجایی مواد
جابجایی، تخلیه و بستری کردن کارکنان
کسب یا ساخت، نگهداری، اجرا و جابجایی تسهیلات
کسب یا مجهز نمودن خدمات

 


لجستیک نیروی زمینی نقشی حیاتی دارد. با پیشرفت بخش نظامی، در آینده نیروی زمینی کمتر متمرکز بر اندازه بوده و بیشتر مبتنی بر پویایی و سرعت می باشد. همچنین اعزام و حمایت از نیروی زمینی آسان‌تر خواهد بود و مسائل نظامی به ‌شدت متکی بر اسلحه‌سازی پنهان و دقیق و فن‌آوری‌های اطلاعات می گردد.

 


لجستیک معکوس

لجستیک معکوس به سری فعالیت هایی گفته می شود که جهت سود آوری و پایان دادن به چرخه عمر محصول انجام می شود. این فرآیند شامل بازگرداندن محصول به تولید کننده یا توزیع کننده جهت تعمیر یا بازیافت است. لجستیک معکوس با نام های لجستیک پس از فروش یا زنجیره تأمین پس از فروش نیز شناخته می شود.

لجستیک معکوس از قسمت  های کلیدی مدیریت خدمات عمر محصول می باشد و مانند سایر فرآیندهای مدیریت زنجیره تأمین یا لجستیک، با برنامه ریزی، مدیریت و اجرای بهتر، کارآمدتر و سودمندتر خواهد شد. لجستیک معکوس طیف گسترده ای از اقلام و فعالیت ها را پوشش می دهد که شامل موارد زیر می باشد:

انتقال محصولات جهت حذف ظرف و بسته بندی آنها
انتقال مواد خوراکی فاسد یا تاریخ گذشته جهت از بین بردن آن ها
بازگشت کالاهای عودت داده شده به تولید کنندگان
انتقال کالاهای تولید شده بیش از حد مورد نیاز بازار در جهت استفاده برای تولید محصولات دیگر
۱۳نمونه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تامین و لجستیک برای شرکت ها
۱۳ نمونه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تامین و لجستیک برای شرکت ها

منبع:bildin


یک مطالعه جدید تخمین زده است که مشاغل حدود ۶۵۰۰ ساعت در سال را در انجام کارهایی انجام می دهند که می توانند توسط اتوماسیون دیجیتال همان کار ها را به صورت کارآمدتر و مؤثرتری انجام دهند؛ از جمله پردازش اسناد، ثبت سفارشات خرید و پاسخ دادن به سوالات تأمین کننده. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها پیاده سازی فناوری هوش مصنوعی را در حوزه تدارکات و فعالیت های مرتبط با زنجیره تامین آغاز کرده اند. در نتیجه ، نیروی کار انسانی آزاد می شوند تا کارهای پیچیده تری را انجام دهند که رایانه ها قادر به انجام آن ها نیستند. البته هنوز قادر به انجامشان نیستند.

هوش مصنوعی در زنجیره تأمین کاربردهای بی شماری دارد. حوزه های تأثیر گذاری در زنجیره تأمین و عرصه های لجستیک شامل تدارکات عملیاتی با استفاده از داده های هوشمند و بات های چت و گفت و گو، برنامه ریزی زنجیره تأمین برای پیش بینی تقاضا و عرضه ، مدیریت انبار برای بهینه سازی موجودی، حمل و نقل سریع و دقیق تر برای کاهش زمان تحویل و هزینه حمل و نقل و انتخاب بهینه تامین کننده از طریق استفاده از داده های به روز.

در اینجا ۱۳ نمونه از چگونگی استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود فرآیندهای لجستیک آورده شده است.

۱- کمپانی ECHO GLOBAL LOGISTICS

محل شرکت: شیکاگو، ایالت النیوز

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و تدارکات توسط این شرکت: شرکت مدیریت حمل و نقل Echo از هوش مصنوعی برای ارائه راه حل های زنجیره تأمین استفاده می کند که نیازهای حمل و نقل و لجستیک را بهینه می کنند تا مشتریان بتوانند کالاهای خود را به سرعت ، ایمن و با هزینه مناسب ارسال کنند. خدمات این شرکت شامل مذاکرات مرتبط با قیمت، تدارکات حمل و نقل؛ اجرا و پیگیری حمل و نقل؛ مدیریت، انتخاب ، گزارش دهی و انطباق موارد فوق با سیاست های شرکت؛ ارائه داشبورد اجرایی و گزارش های حمل و نقل دقیق و موارد بیشتر می شود.

۲- کمپانی HAVI

محل شرکت: داونرز گرو، ایالت النیوز

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و تدارکات توسط این شرکت: هوش مصنوعی این امکان را برای کمپانی HAVI فراهم می کند تا با استفاده از تجزیه و تحلیل پیش بینی گرا، چندین راه حل را در زمینه های مدیریت زنجیره تأمین و تدارکات ارائه دهد. حالت اول شامل برنامه ریزی ، بهینه سازی ، منابع و مدیریت داده ها است. مورد دوم شامل تدارکات، مدیریت حمل و نقل ، انبارداری و توزیع است.

۳- کمپانی C3

محل شرکت: سانتا آنا، ایالت کالیفرنیا

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و تدارکات توسط این شرکت: تولید کنندگان از پلتفرم بهینه سازی موجودی C3 که مبتنی بر هوش مصنوعی است برای مدیریت سطوح موجودی در زمان مورد نظر مرتبط با قطعات خریداری شده، اجزا و کالاهای نهایی استفاده می کنند. با استفاده از الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی ( یادگیری ماشین )، سیستم C3 به طور مداوم از داده های گرفته شده از سفارشات تولید ، سفارشات خرید و تحویل تا توصیه های مرتبط با محصولات ساده و سایر موارد آموزش می بیند.

۴- کمپانی SYMBIOTIC

محل شرکت: ویلمینگتون، ایالت ماساچوست

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و لجستیک توسط این شرکت: کمپانی SYMBIOTIC طراحی ، ساخت و آزمایش ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی را انجام می دهد که راه حل های انعطاف پذیر دستی یا کاملاً خودکار را بر اساس محصولات شرکت ، جریان عملیاتی و نیازهای مشتری ارائه می دهند.

۵- کمپانی TTEC

محل شرکت: انگلوود، ایالت کولورادو

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و تدارکات توسط این شرکت: دستیاران مجازی هوشمند TTEC با هدف بهینه سازی تجربه مشتری ربات هایی ارائه می دهد که از همدلی شبیه سازی شده انسانی برخوردار هستند، می توانند از تعاملات گذشته بیاموزند ، از طریق کانال های صوتی و متنی گوش فرا دهند و سوالات و احساسات را درک کنند. و اگر یک ربات نتواند به یک سوال پاسخ دهد ، جهت دریافت پاسخ مشتری را به یک پاسخگوی انسان منتقل می کند.

 

۶- کمپانی UPTAKE

محل شرکت: شیکاگو، ایالت النیوز

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و تدارکات: Uptake از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای تجزیه و تحلیل داده های تلماتیک (داده های مربوط به حمل و نقل از راه دور)  با هدف پیش بینی شکست به منظور کاهش خرابی انواع وسایل نقلیه و ماشین آلات ، از جمله کامیون ، اتومبیل ، راه آهن ، ماشین کمبابین و هواپیما استفاده می کند.

۷- کمپانی COYOT LOGESTICS

محل شرکت: شیکاگو، ایالت النیوز

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و تدارکات توسط این شرکت: با استفاده از UPS ، کمپانی Coyote از روش های مختلفی از جمله تجزیه و تحلیل پیش بینی ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین استفاده می کند تا اطلاعات حمل و نقل مشتری را با داده های خارجی (مانند ترافیک در زمان واقعی و آب و هوا) انطباق داده و برای کمک به ارسال کنندگان کالا ها در زمینه پیش بینی وقایع مربوط به زنجیره تأمین ، از جمله تأخیرها ارسال کند. در نتیجه ، آن ها قادر به تهیه برنامه های متناوب هستند تا محموله ها بتوانند به موقع به مقصد برسند.

۸- کمپانی ZEBRA TECHNOLOGIES

محل شرکت: لینکولن شایر، ایالت النویز

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و تدارکات توسط این شرکت: راه حل های تدارکات و زنجیره تامین Zebra شامل بسته بندی هوشمند و بسته بندی هوشمند Trailer است که از سخت افزار ، نرم افزار و تجزیه و تحلیل داده ها را برای ادغام در زمان واقعی در فرآیند بارگیری و افزایش کارآیی استفاده می کند. مزایای بخصوص آن شامل بهینه سازی فضای حمل و نقل در نتیجه کمتر بودن فضای خالی و کاهش هزینه های عملیاتی است. پردازش سریعتر و کارآمد تر بسته ها؛ کاهش خسارت و از بین رفتن بسته و بهبود ایمنی کارگران از جمله آن ها می باشند.

۹- کمپانی EPICOR SOFTWARE

محل شرکت: آستین، ایالت تگزاس

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و تدارکات توسط این شرکت: Epicor از Microsoft Azure که پلتفرمی مبتنی بر راه حل های هوش مصنوعی ابری است استفاده می کند تا راه حل های تجاری خود را برای تولید کنندگان و توزیع کنندگان – از جمله در حوزه زنجیره تامین و تدارکات – هوشمندانه تر کند. از بهار گذشته ، این شرکت همچنین به دنبال به کارگیری قابلیت تبدیل گفتار به متن و قابلیت جستجوی پیشرفته مایکروسافت برای بهبود نحوه تعامل مشتریان با برنامه های خود بوده است.

۱۰- کمپانی LIVEPERSON

محل شرکت: نیویورک

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و تدارکات توسط این شرکت: بستر مکالمه مبتنی بر هوش مصنوعی کمپانی LivePerson که Maven نام دارد با سنجش قصد و احساس مصرف کننده ضمن تعیین اینکه محل مکالمه باید به کجا انتقال داده شود ، پشتیبانی مشتری را تسهیل می کند. Maven همچنین هر مکالمه را همزمان خواه توسط انسان، ربات، فناوری شخص ثالث یا ترکیبی از هر سه برگزار می کند.

۱۱- کمپانی ASPENTECH

محل شرکت: بلفورد، ماساچوست

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و تدارکات توسط این شرکت: Aspen از هوش مصنوعی برای بهینه سازی برنامه های مرتبط با موضوع تدارکات ، تولید ، توزیع و برنامه های تامین موجودی که تقاضای مشتری و اهداف درآمدی شرکت را بر آورده می کنند، استفاده می کند. برنامه ریز زنجیره تأمین Aspen ، از تجزیه و تحلیل ارزش محور استفاده می کند تا چندین سناریوی فرضی را مد نظر بگیرد و آن دسته از سناریو هایی را که ” مدیریت موجودی را بهینه می کند ، هزینه حمل و نقل را به حداقل می رساند ،و تعادل عرضه و تقاضا را بر آورده می کند” را از سناریوهای دیگر را جدا می کند.

۱۲- کمپانی DATAART

محل شرکت: نیویورک

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و تدارکات توسط این شرکت: با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، DataArt به مشتریان خود کمک می کند تا “بهره وری عملیاتی خود را بهبود ببخشند، رفتار خرید را پیش بینی کرده و مصرف کنندگان را به روش معقول و منطقی را در این فرآیند درگیر کنند.” این شرکت همچنین تجزیه و تحلیل لحظه ای داده های زنجیره تأمین و همچنین هماهنگ سازی فرآیندهای لجستیک و سایر عوامل مهم را ارائه می دهد.

۱۳- کمپانی INFOR

محل شرکت: نیویورک

نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زنجیره تأمین و تدارکات توسط این شرکت: برنامه های زنجیره تأمین هوشمند Infor از الگوریتم های پیشرفته ، موتورهای بهینه سازی و یادگیری ماشین برای “اتصال اطلاعات دیجیتال مرتبط با زنجیره تأمین به دنیای واقعی” استفاده می کند تا شرکت ها بتوانند تصمیمات مربوط به کسب و کار خود را آگاهانه تر بگیرند.

اهمیت تجزیه و تحلیل در لجستیک

تجزیه و تحلیل در لجستیک چیست؟

تجزیه و تحلیل و هماهنگی عملکرد لجستیکی، به منظور اطمینان از اجرای صحیح عملیات به شیوه ای مقرون به صرفه انجام می پذیرد. صنعت لجستیک باید بتواند از ابرداده ها و هوش تجاری استفاده کند، مادامی که می داند چگونه می تواند از آنها بهترین بهره را ببرد. خیل عظیمی از جریان ها که هر روز با وجود تمام محموله ها، طیف مختلف وزن ها، اندازه ها یا اطلاعات تماس صورت می گیرد، مقادیر باورنکردنی از داده ها را تولید می کند که باید مدیریت شوند. باید به این سوال توجه کرد که، آیا این روش بدرستی انجام شده است؟ آیا تمام پتانسیل های این داده ها استفاده شده است؟ مسلما خیر. به همین دلیل راه حلی مانند نرم افزارهای تجزیه و تحلیل لجستیک، می تواند به شما در درک روند تغییرات داده های با مقیاس بزرگ و تبدیل آنها به یک مزیت رقابتی سودآور، کمک کند.

تجزیه و تحلیل در لجستیک
انجام آنالیز و فعالیت بر روی اطلاعات لجستیکی

از تجزیه و تحلیل در لجستیک، خلاقانه استفاده کرده و داده های لجستیک را در جهت بهبود سودآوری خود، مورد بررسی قرار انجام دهید. ضمن افزایش برنامه ریزی، زنجیره تأمین خود را ساده و سریع کنید. برای اطمینان از جلب رضایت مشتری ، تحویل نهایی خود را به موقع نمائید. تصمیمات مهم تجاری را بر اساس اولویت های کسب و کار خود و در راستای توجه به نیاز های مشتریان عملی کنید. تنگناها و قله های پیش رو را به کمک تجزیه و تحلیل در لجستیک، پیش بینی کنید.

نرم افزار تجزیه تحلیل لجستیک
مزایای استفاده از نرم افزارهای تجزیه و تحلیل لجستیک

اطلاعات هوشمند در مورد جریان حمل و نقل، امکان بهینه سازی هزینه را فراهم می کند. تصمیم گیری در مورد یک سطح کاملاً جدید در این حوزه، با قابلیت مدیریت جریان اطلاعات، با استفاده از نرم افزارهای تجزیه و تحلیل لجستیک امکان پذیر است. تحلیل صحیح لجستیک، شما را قادر خواهد ساخت تا خطاهای حمل و نقل را کاهش داده و این امکان را به شما می دهد تا به منظور ارزیابی جزئیات حمل و نقل (چهارچوب زمانی ، موفقیت در تحویل ، بازده و ...) یک نقشه بزرگ از معیارها تهیه کنید. کنترل و درک کلیه داده های لجستیکی، تغییر بزرگی در فعالیت های روزمره تجاری شما ایجاد می کند؛ همچنین ابزارهای تحلیلی لجستیک به شما امکان می دهد تا کنترل کامل بخش یا سازمان خود را به دست بگیرید و در بازار رقابت، از حریفانتان جلو بزنید.

چرا نرم افزار تجزیه و تحلیل در لجستیک بسیار مهم است؟

بخش لجستیک یک بخش پیچیده و پویا است. آگاهی به بسیاری از قسمت های متحرک، تنگناهای احتمالی در هر نقطه از زنجیره تأمین، اعتماد به شرکت های شخص ثالث، دلایل بیشتری برای استفاده و بهره مندی از این کمک های تحلیلی است. بهینه سازی مسیرها، شفافیت بیشتر زنجیره تأمین، ساده کردن کارکردهای کارخانه و ... از مزایای نرم افزارهای تحلیل در لجستیک است؛ اما این نرم افزارها در حقیقت سعی می کنند به چالش های فزاینده ای که ناشی از اختلال در این صنعت است، پاسخ دهند.

جهانی سازی همه چیز از جمله حمل و نقل ، تغییر در رفتار مشتری و سازماندهی زنجیره تأمین ، مسیرهای رقابتی تجاری و نرخ پایین باربری، فقط تعداد معدود چالش هایی است که برای لجستیک باید هر روز با آن روبرو شد. مدیریت هرچه بیشتر بهره‌گیری از تجزیه و تحلیل در لجستیک و بهینه‌سازی فرآیندهای آن، با اتخاذ تصمیمات تجاری بهتر و دقیق در رابطه با استراتژی شرکت ها، به زنجیره تأمین و لجستیک کمک خواهد کرد تا ضمن صرفه جویی در هزینه های عملیات، ارزش تجاری بیشتری برای شرکت ها و افراد ایجاد کنند. از این رو استفاده از نرم افزار تجزیه و تحلیل لجستیک، انتخابی مناسب برای کسانی است که در جستجوی مزیت رقابتی هستند.

نقش آنالیز در لجستیک چیست؟

به دست آوردن روش های مؤثر استفاده از داده، یک راهبرد مهم برای ارائه دهندگان خدمات لجستیک است. با بهره گیری از هوش تجاری و تجزیه و تحلیل داده ها در لجستیک ، سازمان شما در هر سطحی، مزایای مختلفی به دست می آورد، مثلا با بهبود بهره وری عملیاتی به لطف استفاده بهتر از منابع و با افزایش شفافیت و عملکرد، تجربه مثبت مشتری نیز تقویت شده و در نتیجه وفاداری بیشتر مشتری و ادامه همکاری با وی را نتیجه می دهد. در نهایت، اجرای مدل های تجاری مؤثرتر منجر به افزایش سطح درآمد کسب و کار شما خواهد شد. درنتیجه برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از این دارایی ها، شما استفاده از داده های دست نخورده ای خود را در اولویت اول قرار خواهید داد. این امر به سادگی می تواند با استفاده از یک نرم افزار تجزیه و تحلیل لجستیک میسر شود که توسعه و موفقیت زنجیره تأمین شما را درپی خواهد داشت.

در نرم افزارهای تجزیه و تحلیل لجستیک، تجزیه و تحلیل داده ها، کمک می کند تا بتوانید از آن ها سود کسب کنید. شما می توانید تعداد محموله ها را برای یک روز، یک هفته یا یک ماه ارزیابی نموده و الگوها و الگوریتم های کلی را بیابید. هم چنین این نرم افزارها به شما امکان می دهند بودجه و برنامه پرسنلی خود را براساس آنها برنامه ریزی کرده و بهره وری کسب و کار خود را بهبود بخشید؛ همچنین می توانید مسیرهای مناسب را برای بهینه سازی هزینه ها و زمان تحویل خود در نظر بگیرید.