هدف از این تحقیق بررسی سبب شناسی اتیولوژیک پسیکوتوپاتولوژیک سو مصرف مواد با فرمت docx در قالب 44 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب
 سبب‌شناسي  اتيولوژيك پسيكوپاتولوژيك سوء مصرف مواد
 سوء مصرف مواد روانگردان شیشه
نامهای شیشه
ساختار شیشه
تاریخچه شیشه
روش های مصرف شیشه
اقسام مصرف
کار مغز و سیستم اعصاب مرکزی
علل افزایش تولید و شیوع مصرف شیشه در ایران و جهان
عوامل افزایش تولید شیشه ماده روانگردان
علل گرايش معتادان ماده مخدر صنعتي(شیشه)
اثرات اعتياد به داروي روانگردان(شیشه)
پرواز شیشه‌ای
پرحرفی شیشه‌ای
لاغری شیشه‌ای
علائم کلی روحی مصرف آمفتامین
تاثیر آمفتامین بر روی سیستم اعصاب مرکزی
تاثیرات فیزیکی و جسمانی مصرف شیشه
اثرات جسمی
علایم و نشانه مسمومیت مصرف شیشه

 

 

 

این ماده مخدر به رنگ سفید و بی بو است و در بین مصرف کنندگان به نامهای مختلفی معروف است که عبارتند از متآمفتامین ، مت ، کریستال ، گلاس ، آیس و یخ . علت نامگذاری این ماده به شیشه بخاطر آنست که پودر این ماده شبیه خرده شيشه است . وقتی که این ماده کریستالیزه  می شود دانه های آن بصورت بلورين شفاف ميشود که به آن آيس (يخ) يا مت بلورين می گویند .

 

 

 

آيس بشکل يک قطعه کريستال نسبتا بزرگ  شفاف و براق هم ديده ميشود . متآمفتامين همچنين بشکل قرصهای کوچک به رنگ روشن يافت ميشود که به نام يابا که نامی تايلندی است خوانده ميشود. انواع اين ماده مخدر ( شیشه ) در آب و الکل براحتی حل ميشوند و مزه تلخ و تيزی دارند . نوع غالب شيشه در کشور ما همان پودر کريستالی مت ميباشد .

 

 


شیشه ماده مخدری از خانواده آمفتامین ها است که در آزمایشگاههای غیرقانونی و در زیرزمین منازل به راحتی ساخته  می شود . آمفتامین ها به عنوان محرک سیستم دستگاه عصبی شناخته شده اند .  قاچاقچیان و فروشندگان موادمخدر ادعامی کنند که شیشه ، حاوی مرفین نبوده و اعتیاد آورنیست ، اگرچه در ترکیب این ماده مرفین بکار نمی رود

 

 

 

اما واقعیت این است که شیشه ماده محرک بسیار اعتیادآور و خطرناکی است . این نگرش که فقط مواد مرفین دار و یا موادی که از تریاک گرفته شده است اعتیادآور است و بقیه مواد که مرفین ندارند اعتیادآور نیستند کاملا غلط و گمراه کننده است.