هدف از این تحقیق بررسی سازمان دانش آموزی ایران با فرمت docx در قالب 26 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

مروری بر دیدگاه­ها

پیشینه خارجی

پیشینه خارجی

منابع

 

 

 

کارشناسان علوم مختلف راجع به تعلیم و تربیت و آثار مترتب بر آن از دیرباز سخن گفته، هریک به گونه­ای دیدگاه های خود را بیان داشته اند زیرا در چند دهه اخیر پیش­رفت و موفقیت­های علمی قابل توجهی در پرتو سرمایه­گذاری در زمینه تعلیم و تربیت و توجه وافر به فرآیند اهمیت و جایگاه آن صورت گرفته است.از این طریق بسیاری از کشورها از مرحله توسعه نیافتگی عبور کرده، استانداردهای زندگی را به طور مداوم افزایش داده­اند. زیرا تربیت فرزندان سالم، جامعه سالم می خواهد. لذا در میان عناصر گوناگون تربیت و چگونگی درهم آمیزی این عناصر یعنی مدرسه، خانه، جامعه، آموزش­های رسمی و غیررسمی برای دستیابی به مقاصد از پیش تعیین شده، نیاز به بررسی دقیق ارتباط بین آنان ملاحظه می شود.

 

 

 

با توجه به اینکه موضوع این پژوهش« نقد اهداف، ساختار و برنامه های سازمان دانش آموزی ایران » است و هدف از تشکیل سازمان دا­نش­آموزی نیز سامان دادن به آموزش­های غیررسمی و فوق­برنامه وتوانمند نمودن اعضاء برای بهتر زندگی کردن در طبیعت وبا هم­زیستن به منظور تقویت قابلیت­های فردی وگروهی برای حضور موثر در اجتماع می­باشد لازم است ا­بتدا مروری گذرا بر رو­ند تعلیم وتربیت از زما­نهای گذشته داشته باشیم. سعی شده است روند تعلیم تربیت در دیدگاه­های متعدد قبل از انقلاب صنعتی وبعد از آن مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

 

مردم­شناسان و جامعه­شناسان در مطالعات خود به این نتیجه رسیده­اند كه انسانها از همان ابتدای حیات به شكل گروهی و جمعی زیسته­اند و عصری نمی توان یافت كه در آن انسان­ها به طور انفرادی زندگی كرده باشند. باید گفت گرایش به زندگی اجتماعی یكی از گرایش های ذاتی و فطری انسانی انسان است. یعنی همان­طور كه انسان نیاز به خوردن، آشامیدن و غیره دارد نیازمند زندگی با دیگران نیز هست. این گرایش اجتماعی به علاوه احساس نیازی که نوعاً در افراد بوده است، علل تشكیل جوامع بشری می باشند ( ملكی ، 1381 ).