هدف از این تحقیق بررسی استفاده از فناوری ها در آموزش با فرمت docx در قالب 24 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

1-2- تاریخچه استفاده از فناوری در آموزش

2-2- اهمیت و نقش فناوری در آموزش

3-2- جایگاه و نقش حیاتی فناوری در آموزش وپرورش

4-2-موانع و مشكلات  استفاده از فناوری اطلاعات در آموزش

منابع

 

 

 

  از نظر تكنیكی و فناوری، رایانه فقط حدود پنجاه سال عمر دارد، ولی ریشه های پیدایش آن، به اولین كوششهای بشر برای استفاده از وسیله ای جهت شمارش اعداد بر می گردد. در سال 1801، جوزف جاكرد اولین سیستم كنترل دستگاه بافندگی پارچه را اختراع كرد .سیستم او دارای تعداد فراوانی کارتهای فلزی سوراخ دار بود .دراین دستگاه نخ بافندگی با توجه به نحوه قرار گرفتن خاص کارتها فلزی از درون این سوراخها می گذشت وبدین ترتیب با تعویض نحوه قرار گرفتن کارتها نقش و نگاره ها متعددی بر روی پارچه به وجود می آمد( ذوفن، 1383، ص22).

 

 

 

 در سال 1800 چارلز ببیج ماشینی به نام "ماشین دیجیتال یا قیاسی" طرح ریزی کرد که بسیاری از اجزاءاصلی رایانه های امروزی از قبیل محل انبار و ذخیره اطلاعات ،دستگاه کنترل کارتهای اصلی ماشین و دستگاه ورودی و خروجی اطلاعات را دارا بود به این دلیل اختراع او را پدر رایانه نامیده اند( ذوفن، 1383،ص23 (.آموزش از راه دور برای اولین بار در قرن 19 به‌عنوان تحصیلات مكاتبه‌ای شناخته شد. پس از چندی تحصیلات مکاتبه‌ای با استفاده از سیستم پستی فراگیر شد و مدارس و دیگر موسسه‌های دارای صلاحیت به ارایه آموزش از راه دور با استفاده از پست پرداختند و ارتباط نوشتاری معلمان و دانش‌آموزان را برقرار کردند. ایالات متحده تنها کشور ارایه‌دهنده تحصیلات مکاتبه‌ای نبود، بلکه کشورهای اروپایی نیز از اوایل دهه 1840 دوره‌هایی برای آموزش خلاصه‌نویسی و زبان ارایه كردند. اولین شكل كلاس درس گسترده به صورت آموزش از راه دور و به شكل مكاتبه ای بود.